در حال بارگذاری ...
 • اجرای دو نمایش در رفسنجان به پایان رسید

  اجرای نمایش های زنان مهتابی و زخم که بصورت همزمان در رفسنجان در حال اجرا بود با فرا رسیدن ایام محرم به پایان رسید .

  به گزارش تئاتر کرمان،  نمایش های زنان مهتابی و زخم که بصورت همزمان در رفسنجان در حال اجرا بود با فرا رسیدن ایام محرم به پایان رسید .
  تئاتر زنان مهتابی به نویسندگی چیستا یثربی و کارگردانی مشترک سید محمدرضا حسینی کرمانی و سید حمید سجادی، از دهم شهریور ماه در دو سانس به روی صحنه رفته است.
  زنان مهتابی در اعتراض به نبود پلاتوی استاندارد در شهر رفسنجان، در محوطه ی اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرا شد . 
  مریم عبداله نژاد و سید محمدرضا حسینی کرمانی بازیگران این اجرا، احمد دهقان رحیمی مدیر تولید، علیرضا ملکی و افشین باقریان موسیقی و شایان صادقی بخش عکاسی این اجرا را به عهده دارند.
  زنان مهتابی روایتی افسانه ای از خلوت سالکی است که در روز آخر چله نشینی اش با جسد زنی مرده در حجره اش رو به رو می شود. هر زن، مخاطب را وارد داستان خودش می کندو این نمایش داستانی از بی مهری های جامعه نسبت به این جنس است . 

  دیگر اثری که اجراهای خود را به پایان رساند نمایش زخم بود . زخم به کارگردانی سیدمحمدحسین حسینی و محمد آبک از ۷ شهریور در مجتمع فرهنگی هنری افصح هجری رفسنجان به روی صحنه رفته است. در این نمایش محمد آبک و محمد امین ابولی به ایفای نقش می پردازند. زخم روایتگر زندگی جوانی است که بر اساس کمبودهای موجود در زندگی و احساسات جوانی متاثر از علاقه های دوران پیشین زندگی کینه یکی از همسایگان را به دل می گیرد و مرتکب جنایت می شود و سعی دارد اختلافات طبقاتی را اضحار نماید.بهنام کشت زاده این روایت را بصورت نمایشنامه ای به رشته تحریر درآورده است.اعظم معصومی مدیر تولید و حامد نورالدینی نور پرداز این نمایش است .محمد احمدی، محمد مهدی خشوعی ومحمدرضا پور اسکندری بصورت زنده موسیقی این تئاتر را اجرا می کنند. زخم تا ۱۲ شهریور هر شب ساعت ۲۰:۳۰ اجرا شد. 
  مطالب مرتبط

  یاداشت سید حمید سجادی به نمایش زخم

جسارتی کم نظیر
  یاداشت سید حمید سجادی به نمایش زخم

  جسارتی کم نظیر

  زخم، روایتی لوطی منشانه از عشقِ کاملا ایرانیِ(رجوع شود به فیلم های دهه ی شصت) جوانی است که رقیب عشقی اش را با چاقوی معروف این دسته از آثار، از گردونه ی رقابت حذف می کند و به زندان می افتد و منتظر اعدام است.

  |

  به مدت پنج شب :

« پچ پچه های یک کافه در سالیان متمادی» در رفسنجان اجرا شد
  به مدت پنج شب :

  « پچ پچه های یک کافه در سالیان متمادی» در رفسنجان اجرا شد

  «پچ پچه های یک کافه در سالیان متمادی»  بر اساس نمایشنامه ی از چپ به راست اثر استیون دایتز و ترجمه ی بهرنگ رجبی، با کارگردانی سید حمید سجادی، در اردیبهشت ماه، در جشنواره ی بین المللی سیمرغ، کاندیدای بهترین بازیگری مرد شده است.

  |

  نظرات کاربران