در حال بارگذاری ...
 • «آرش» در سینما شهر تماشای کرمان روی صحنه رفت

  مادرم زمین! این تیر آرش است، که آرش مردی رمه‌دار بود، و مهر به او دلی آتشین داده بود. و او تا بود هرگز کمان نداشت، و تیری رها نکرد. نه موری آزرد، نه دامی آراست. او از آنان بود که نان‌شان در گرو باد است. آرش کیست؟ که این پگاه بی‌نام بود، و اینک چشم کیهان به سوی اوست! جنگاوری که سخت‌ترین جنگ‌افزارش چوب‌دست چوپانان بود! آرش کیست؟ مرزنشینی نادان، راه‌نشینی از آن‌سان که رمه‌شان به تاراج می‌رود، و او باز خوش‌دلانه مهر می‌کند و دشنام نمی‌گوید و فریاد نمی‌کشد! آرش کیست؟...».

  نمایش «آرش» به کارگردانی فرهاد باغینی پور از تاریخ ۲۳ بهمن در سالن شماره ۲ سینما شهر تماشا به روی صحنه خواهد رفت. این نمایش نوشته بهرام بیضایی است و خلاصه آن از این قرار است: «جنگ بین ایران و توران به نقطه تعیین مرز رسیده است و شاه توران از ایرانیان میخواهد تا شخصی را برای این منظور که با پرتاب تیر خود مرز را مشخص خواهد کرد معرفی کنند ، بنابراین آرش کمانگیر برای این مهم برگزیده میشود و او بر فراز کوه البرز رفته ….»

  این کارگردان کرمانی در مورد اجرای «آرش» در سالن سینما شهر تماشا اظهار کرد: «با توجه به اینکه تمرینات ما تمام شده و کارمان آماده ی اجرا می باشد، و هر سه پلاتوی تئاتر در کرمان درگیر دیگر اجراهای تئاتری هستند، ما تصمیم گرفتیم “آرش” را در سینما شهر تماشا به روی صحنه ببریم.» او ادامه داد: «با توجه به اینکه این سالن مخصوص اجرای تئاتر نیست استیج تئاتر ندارد و همینطور در مورد نور هم مشکلاتی برای اجرا پیش می آید که ما سعی کرده ایم با ساخت استیج و همچنین تجهیزات نور حتی‌الامکان این مشکلات را حل کنیم و امیدارم موفق شده باشیم.» خانم‌ها آزاده خاندانی، محبوبه داراب، اسماء سعید و و آقایان احسان رضوانی، امیر رضا قادر در «آرش» نقش‌آفرینی می کنند؛ آقای میثم ماهان طراحی صحنه و  خانم سیمین سلطانی طراحی لباس این نمایش را بر عهده د ارند.  علاقه‌مندان برای تماشای آرش می‌توانند از روز جمعه ۲۳ بهمن ماه به مدت ۱۴ روز همه روزه ساعت هشت  شب به سالن شماره ۲ سینما شهر تماشا مراجعه نمایند.
  مطالب مرتبط

  به همت گروه تئاتر نو:

«برزخ» در شهرستان‌های کرمان اجرا می شود
  به همت گروه تئاتر نو:

  «برزخ» در شهرستان‌های کرمان اجرا می شود

  نمایش «برزخ» که با نگاهی به نمایشنامه «در بسته» اثر «ژان پل سارتر» توسط رضا اصغری نگاشته شده است جدیدترین تولید  گروه نمایش نو به کارگردانی فرهاد باغینی پور است که در بهمن و اسفند سال 97 در شهرستان های زرند ، رفسنجان و بم  اجرا گردید و با استقبال خوب مخاطبین مواجه شد.

  |

  نظرات کاربران