در حال بارگذاری ...
 • جواد خواجویی کارگردان نمایش «دختر ایرونی»

  کسب تجربه مهم ترین هدف شرکت در جشنواره است

  جواد خواجویی با نمایش «دختر ایرونی» از شهرستان سیرجان در جشنواره تئاتر استان کرمان شرکت کرده است .

  به گزارش تئاتر کرمان، خواجویی درباره «دختر ایرونی» می‌گوید : کمدی «دخترایرونی» نوشته امیرحسین طاهری براساس نمایشنامه دختر یانکی اثر نیل سایمون و با نگاهی به نمایش هیپوفیز اثر کوروش نریمانی است که به زندگی 2 روزنامه نگار ایرانی پرداخته که به ایالات متحده متواری شدند و  با دلبستگی که به آرمان‌های سوسیالیستی دارند در شهر لس آنجلس آمریکا با هدف مخالفت با نظام سرمایه‌داری می‌خواهند مجله خود، راه سرخ را چاپ کنند، در این بین با ورود دختری در همسایگی آنها اتفاقاتی می‌افتد و ...
  این کار اولین تجربه کارگردانی من بود ولی یک ایده جدید فکرم را مشغول کرده بود، نمایش به سه بازیگر نیاز داشت اما گروه اجرایی ما ترکیبی از بازیگران با تجربه و تازه کار بود که همه شور و اشتیاق و انگیزه بالایی داشتند، لذا تصمیم گرفتم که همزمان با دو گروه اجرایی جداگانه تمرینات رو ادامه بدم.
  زمانی متن نهایی آماده شد و نقش ها را انتخاب کردم(به ازای هر نقش دو بازیگر)، جنس بازی متفاوت و برداشت تحلیلی دوگانه ولی موازی از کاراکترهای نمایش در هر گروه از بازیگران موجب این شد که به دو اجرای تقریبا متفاوت ولی با میزان سن های مشابه نزدیک شویم.در نهایت درگیری و مشغله کاری روزمره و تنظیم وقت تمرین دو گروه، نبود فضای مناسب تمرین و لطف مسئولین و همه حوادث غیرقابل پیش بینی مانع تلاش و پشتکار بچه های گروه نشد و در اواخر مرداد 96 کمدی «دخترایرونی» برای اولین بار در استان یا شاید در کشور، همزمان با دو گروه اجرایی جداگانه آماده اجرا شد.

  وی درباره ماهیت جشنواره استانی گفت : برای ما کسب تجربه، لذت دیدار هرساله دوستان هنرمند در فستیوال تاتر استان و موقعیت تماشای تاترهای مختلف شهرستانها با سبک‌ها و ژانرهای متفاوت در یک بازه زمانی فشرده و کمی هم حس رقابتی هدفمند موجب ایجاد رغبت برای حضور در جشنواره شد.

   
  مطالب مرتبط

  به همت گروه تئاتر باران:

«ماندن» در سیرجان به روی صحنه می رود
  به همت گروه تئاتر باران:

  «ماندن» در سیرجان به روی صحنه می رود

  به گزارش تئاتر کرمان، به همت گروه تئاتر باران شهرستان سیرجان نمایش «ماندن» به نویسندگی مهدی میرباقری و کارگردانی رضا زندوثوقی از 4 دی ماه به مدت ۲۰شب در تالار فردوسی سیرجان به روی صحنه می رود. دراین نمایش ...

  |

  صابر سلطان احمدی کارگردان نمایش «لالایی بر زمین سوخته»

هنر در ذات هنر اتفاق می افتد
  صابر سلطان احمدی کارگردان نمایش «لالایی بر زمین سوخته»

  هنر در ذات هنر اتفاق می افتد

  به گزارش تئاتر کرمان، صابر سلطان احمدی با نمایش «لالایی بر زمین سوخته» از سیرجان در سی امین جشنواره تئاتر استان کرمان شرکت کرده است. سلطان احمدی درباره نمایش «لالایی بر زمین سوخته» می گوید : این ...

  |

  نقدی بر نمایش «مرگ در نمی زند» به کارگردانی حامد سالاری

سیاه دارد عاشق می‌شود
  نقدی بر نمایش «مرگ در نمی زند» به کارگردانی حامد سالاری

  سیاه دارد عاشق می‌شود

  «مرگ در نمی‌زند» دومین نمایش سیاه بازی یک سال اخیر سیرجان است. پس از «نازکنیز» که با استقبال خوب تماشاگران همراه بود، این بار حامد سالاری که در نمایش قبلی بازیگر بود، تصمیم گرفت اولین تجربه کارگردانی خویش را با سیاه‌بازی کلید بزند.

  |

  «دختر ایرونی» در سیرجان به صحنه رفت

  «دختر ایرونی» در سیرجان به صحنه رفت

  نمایش کمدی «دختر ایرونی» با 2 گروه اجرایی جداگانه اما با یک متن و محتوا از تاریخ ۱۴ دی تا ۹ بهمن هر شب ساعت ۱۸:۳۰ در تالار فردوسی سیرجان به روی صحنه می رود.

  |

  نظرات کاربران