در حال بارگذاری ...
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان در جمع خبرنگاران

همه باید نسبت به حوزه فرهنگ دغدغه داشته باشند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان گفت: حوزه فرهنگ نیاز به حضور و همراهی همه دستگاه ها و نهادهای عمومی و فرهنگی دارد

به گزارش تئاتر کرمان، محمد رضا علیزاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در جمع تعدادی از خبرنگاران رسانه های استان گفت:حوزه فرهنگ ؛ نیاز به حضور و همراهی همه دستگاه ها و نهادهای عمومی و فرهنگی دارد .

او به همراه حسین زاده معاون فرهنگی و رسانه ای  و رئیس گروه رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و مدیر خانه مطبوعات استان و در آستانه ١٧ مرداد روز خبرنگار، با حضور در یازدهمین اتوبوس مطالبه گری به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.

در این برنامه همچنین خبرنگاران از تالار برزگ کرمان بازدید و آخرین تغییرات و گزارش های مربوطه را دریافت کردند.

علیزاده در این برنامه با اشاره به اهمیت مسایل فرهنگی به تصریح و تاکید مقام معظم رهبری درخصوص فرهنگ اشاره کرد و گفت: گستره فرهنگ در جامعه چنان است که همه دستگاه ها، متولیان و دلسوزان و موثران فرهنگی و هنری باید در این میدان نقش آفرینی کنند .

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سوالی در خصوص اهمیت آموزش در حوزه رسانه ها و خبرنگاری گفت: خبرنگاری یک شغل و یک مسولیت حساس و خطیر است که نیاز به آموزش مستمر و دقیق دارد. در این زمینه خانه مطبوعات در گذشته و به ویژه در سال های اخیر اقدامات خوبی انجام داده است .

روح الله خدیشی، مدیر خانه مطبوعات استان کرمان نیز در خصوص آموزش خبرنگاران در این بخش توضیحاتی داد و گفت طی چندین نوبت و با هماهنگی با اساتید مطرح روزنامه نگاری کشور کلاس های آموزشی متعددی از سوی خانه مطبوعات کرمان برپا شده است .خدیشی همچنین خواستار توجه بیشتر اهالی رسانه استان و به ویژه خبرنگاران به موضوع آموزش شد و گفت که این دوره ها و کلاسهای آموزشی باید بیشتر مورد توجه و استقبال خبرنگاران قرار گیرد. 

در ادامه این برنامه، خبرنگاران از تالار مرکزی در حال ساخت شهر کرمان بازدید کردند. در این بخش نیز مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارشی از روند ساخت، پیشرفت عملیات عمرانی ، تعداد سالن ها و پلاتوهای تئاتر و سایر مشخصات فنی پروژه ارائه کرد.

در انتهای این برنامه سوالات دیگری در خصوص وضعیت بیمه خبرنگاران، کمبود کاغذ  و سایر موارد مطرح شد که در هر مورد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی پاسخ لازم را ارائه کرد .

اتوبوس مطالبه گری اصحاب رسانه و مدیران پاسخگوی کرمان  از اسفند ۹۶ و به همت بسیج رسانه استان راه اندازی شده است.
نظرات کاربران