در حال بارگذاری ...

پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به مناسبت روز خبرنگار

 ١٧ مرداد ماه تجلی همت بلند و اندیشه رها و بالنده انسان های شریف و بزرگواری است که در سیطره نام نیک خبرنگار حماسه هایی شگرف رقم می زنند.

به گزارش تئاتر کرمان، محمد رضا علیزاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به مناسبت روز خبرنگار «١٧ مرداد»  پیامی منتشر کرد.

متن این پیام چنین است : 

 ١٧ مرداد ماه تجلی همت بلند و اندیشه رها و بالنده انسان های شریف و بزرگواری است که در سیطره نام نیک خبرنگار حماسه هایی شگرف رقم می زنند. دلیرانی نجیب و مهربان  که در سایه سار ایثار و تعهد خود بقاء و تداوم ارزش ها را تضمین نموده و ساختارهای مجسم فرهنگ و هنر را رونق و نشاط و پویایی می بخشند. اهالی قلم و راویان و حافظان تفکر آرمانی و رویای شیرین دنیای بهتر و به عبارت کامل و فصیح، حق جویان شاهد،آگاه، فهیم، مجاهد و نستوه همچون شهید پر افتخار این عرصه، محمود صارمی که با روح پاک و نام و مرام آسمانیشان به این روز اعتبار و منزلتی ویژه بخشیده اند. 

  چه با شکوه است آوای ناب واژه خبرنگار وقتی بر مدار وجدان بیدار روزگار و رسالت نشر و توسعه آگاهی و اطلاع رسانی به دور از هرگونه غش و دلهره می درخشد. رسولانی که فریاد زمان خود هستند؛ همان جستجو گران و تصویر پردازان حق و حقیقت در این برهه آشکار دگرگونی و تحول پی در پی که نگهداری نفس سلیم و ایمان و باور های دینی و انسانی بسیار حساس و دشوار تلقی می شود.

 روز خبرنگار فرصت خجسته ای است برای پاسداشت مقام شامخ آدمیان خوشبخت و وارسته ای که عشق را در پرتو همدلی و همراهی خود با غصه و درد مردمان رنج دیده و حرمان کشیده و انعکاس آن به جامعه معنا می کنند تا بلکه روزنه ای به روی روز و روزگار بی دغدغه و هموار آنان و حل  و فصل گره های گور یا محکم زندگیشان گشوده شود. هم آنان که در این راه روشن ودر مسیر روشنگری و اطلاع رسانی جامعه حتی از نثار جان خود دریغ نمی کنند.

 اینجانب در اغتنام از مجال دلپذیر فوق و در آستانه روز خوب خبرنگار، این مناسبت نیکو و یوم فرخنده را به تمام خبرنگاران عزیز، اهالی اندیشه و قلم و اصحاب فرهیخته رسانه تبریک و تهنیت گفته و ضمن آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون، سربلندی و پیروزیشان را در ایفاء رسالت مهم  و خطیرشان از درگاه ایزد منان خواستارم. 

محمد رضا علیزاده احمد آبادی

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان
نظرات کاربران