در حال بارگذاری ...

برگزاری نکوداشت استاد ناظرزاده کرمانی در تالار بسطامی

مراسم نکوداشت استاد فرهاد ناظرزاده کرمانی با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، ،شهردار و جمعی از مسولان و هنرمندان در تالار بسطامی کرمان برگزار شد.

به گزارش تئاتر کرمان، در این مراسم محمد رضا علیزاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در سخنانی گفت: تجلیل از دکتر ناظر زاده؛ تجلیل از علم و ادب و دانش است .

وی با بیان اینکه دکتر ناظر زاده شخصیتی است که نقش مهمی  در گسترش فرهنگ و ادب و هنر این سرزمین در حوزه ادبیات نمایشی داشته ، افزود: باید فرهیختگانی چون ناظرزاده را تکریم کنیم، چرا که نیاز داریم الگو هایی موفق را به نسل جوان وجامعه امروزی خودمان معرفی کنیم و بشناسانیم.

در این مراسم سید مهران عالم زاده  شهردار کرمان نیز در سخنانی اظهار کرد: نخبگان کرمانی افتخار و نگین شهر کرمان هستند و برگزاری نکوداشت نخبگان، به منظور قدردانی از زحمات آنان است و استاد «ناظرزاده کرمانی» کارهای پژوهشی شاخصی انجام داده اند و در زمینه های مختلف مدارک علمی والایی دارند که برای استان کرمان، مایه مباهات است.قصد داریم برای دیگر نخبگان کرمان هم مراسم نکوداشت برگزار کنیم؛ زیرا اعتقاد دارم کرمان بلند آوازه نخواهد شد مگر اینکه به سرمایه‌های انسانی این دیار توجه شود. بنابراین در دوره‌ی حیات این بزرگان، نکوداشت آنان را برگزار خواهیم کرد.

در ادامه‌ این مراسم استاد فرهاد ناظر زاده کرمانی ضمن تشکر از شهرداری کرمان به واسطه‌ی برگزاری این نکوداشت گفت: در کشورهای توسعه یافته دنیا، رواج فرهنگ از وظایف شهرداران است و شهرداران مقام های فرهنگی نیز تلقی می شوند.

او تصریح کرد: از مهندس عالم‌زاده شهردار فرهنگ‌پرور و هنر دوست شهر کرمان تشکر می‌کنم که به حق وظایف فرهنگی شهرداری را به خوبی می‌شناسند.

در مراسم پاسداشت دکتر «ناظرزاده کرمانی» ، از سردیس استاد ناظر زاده کرمانی رونمایی و به رسم یاد بود هدیه و لوح تقدیری به ایشان اهدا شد‌.

این سردیس بعد از تکمیل، در یکی از معابر شهر کرمان که به نام استاد «ناظر زاده کرمانی» مزین می‌شود، نصب خواهد شد.
نظرات کاربران