در حال بارگذاری ...
 • رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کرمان:

  جشنواره تئاتر پایدارترین رویداد هنری کرمان

  جشنواره تئاتر کرمان با ۳۱ سال سابقه پایدارترین رویداد هنری استان محسوب می‌شود و نمایش‌هایی که اجرای عمومی داشته و یا مجوز اجرا دریافت کرده‌اند در این جشنواره شرکت می‌کنند

  به گزارش تئاتر کرمان، «عبدالرضا قراری» رئیس انجمن هنرهای نمایشی کرمان اظهار کرد: جشنواره تئاتر کرمان با ۳۱ سال سابقه پایدارترین رویداد هنری استان محسوب می‌شود و نمایش‌هایی که اجرای عمومی داشته و یا مجوز اجرا دریافت کرده‌اند در این جشنواره شرکت می‌کنند . 

  وی با اشاره به گلایه‌های برخی از هنرمندان در مورد اطلاع‌رسانی جشنواره تئاتر استان کرمان بیان کرد: این موضوع متاثر از تغییر مدیران تئاتر کشور بوده است که کاستی‌هایی را در بخش استانی به‌وجود آورد. 

  قراری افزود:  اگر بخواهیم رویدادی در شان مردم کرمان برگزار کنیم، باید بنیه اقتصادی هنر تقویت شود. 

  وی اظهار کرد:  روش‌های حمایت از هنر در استان کرمان مشخص نیست و در بسیاری از مواقع در این حوزه سلیقه‌ای عمل می‌شود و نیاز است تا سیاست‌ها و شیوه‌ها شفاف عمل شود .

  وی با بیان این‌که جامعه تئاتر استان با اقبال عمومی در سال‌های اخیر مواجه شده است، افزود:  رونق خوبی در اقتصاد حوزه تئاتر اتفاق افتاده است و رشد مناسبی در کیفیت و کمیت هنری را شاهد هستیم . 

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کرمان با اشاره به اینکه ۳۰۰ نفر هنرمند به صورت حرفه‌ای در این استان فعالیت دارند، ادامه داد: ۲۵ گروه تئاتر در استان به ثبت رسیده و سالانه حدود ۱۲۰ گروه تئاتری در سراسر کرمان اثر تولید می‌کنند و اجرای صحنه‌ای دارند .  وی بیان کرد:  دو پایگاه اجرای دائمی تئاتر در شهرهای کرمان و سیرجان فعال است، اما شهرستان‌ها به لحاظ قدرت اقتصادی و رشد هنری به حمایت جدی نیاز دارند. 

  قراری با اشاره به ورود بخش خصوصی به حوزه هنرهای نمایشی گفت: با همکاری بخش خصوصی شاهد تبادل آثار در سطح استان هستیم و اجراهای زیادی در شهرستان‌ها به روی صحنه می‌رود. 

  وی با بیان این‌که نسل جوان حضور فعالی در عرصه تئاتر استان دارد، افزود:  به‌دنبال سیاست‌های انجمن نمایشی کرمان در پنج سال اخیر فضای آزادی برای اجرای برنامه‌های توسعه‌محور برای رونق و شکوفایی تئاتر فراهم شده است. 

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کرمان یادآور شد:  سابقه‌ی تئاتر استان کرمان غنی و درخشان است و پیشکسوتان این هنر نقش بسیار موثری در پرورش استعدادها و هموار کردن راه برای جوانان در این عرصه داشته‌اند. 
  مطالب مرتبط

  دبیران تخصصی و اجرایی جشنواره تئاتر استان کرمان منصوب شدند

  دبیران تخصصی و اجرایی جشنواره تئاتر استان کرمان منصوب شدند

  در جلسه شورای سیاست گذاری سی و یکمین جشنواره تئاتر استان که با حضور مدیرکل ، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، رئیس انجمن نمایش و سایر اعضابرگزار شد، علاوه بر تصمیم گیری های نهایی در خصوص نحوه برپایی و میزبانی، دو دبیر تخصصی و اجرایی این جشنواره نیز ...

  |

  در آکادمی صحنه برگزار شد

نشست تخصصی پیوند بین سینما و تئاتر
  در آکادمی صحنه برگزار شد

  نشست تخصصی پیوند بین سینما و تئاتر

  هجدهمین نشست سینمایی«گراند سینما»، به‌مناسبت روز ملی سینما با محوریت پیوند سینما و تئاتر، با حضور جلیل امیری نویسنده و کارگردان تئاتر، امین شجاعی فیلم‌ساز، حمید عسکری منتقد و فیلم‌ساز، عبدالرضا قراری کارگردان تئاتر و رییس خانه هنرمندان کرمان برگزار شد.

  |

  یدالله آقاعباسی:

ریشه تعزیه به عنوان مراسم تماشایی به عصر صفویه برمی گردد
  یدالله آقاعباسی:

  ریشه تعزیه به عنوان مراسم تماشایی به عصر صفویه برمی گردد

  کتاب «تماشا در عصر صفوی؛ آیین‌ها و اقتدار تشیع» نوشته ژان کالمار با تجربه «یدالله آقا عباسی» به تازگی توسط انتشارات نمایش منتشر شده است. کتاب «تماشا در عصر صفویه» بخشی از این پژوهش کالمار است که به آیین‌های نمایشی این دوره پرداخته است.

  |

  داوران جشنواره مناطق تئاتر دانشگاهی معرفی شدند

  داوران جشنواره مناطق تئاتر دانشگاهی معرفی شدند

  بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره، فرهاد مهندس پور، آرش دادگر، عبدالرضا قراری، عباس جمالی و سام ایزدی اعضای هیات داوران جشنواره مناطق بیست و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران را تشکیل می‌دهند.

  |

  نظرات کاربران