در حال بارگذاری ...
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کرمان:

جشنواره تئاتر پایدارترین رویداد هنری کرمان

جشنواره تئاتر کرمان با ۳۱ سال سابقه پایدارترین رویداد هنری استان محسوب می‌شود و نمایش‌هایی که اجرای عمومی داشته و یا مجوز اجرا دریافت کرده‌اند در این جشنواره شرکت می‌کنند

به گزارش تئاتر کرمان، «عبدالرضا قراری» رئیس انجمن هنرهای نمایشی کرمان اظهار کرد: جشنواره تئاتر کرمان با ۳۱ سال سابقه پایدارترین رویداد هنری استان محسوب می‌شود و نمایش‌هایی که اجرای عمومی داشته و یا مجوز اجرا دریافت کرده‌اند در این جشنواره شرکت می‌کنند . 

وی با اشاره به گلایه‌های برخی از هنرمندان در مورد اطلاع‌رسانی جشنواره تئاتر استان کرمان بیان کرد: این موضوع متاثر از تغییر مدیران تئاتر کشور بوده است که کاستی‌هایی را در بخش استانی به‌وجود آورد. 

قراری افزود:  اگر بخواهیم رویدادی در شان مردم کرمان برگزار کنیم، باید بنیه اقتصادی هنر تقویت شود. 

وی اظهار کرد:  روش‌های حمایت از هنر در استان کرمان مشخص نیست و در بسیاری از مواقع در این حوزه سلیقه‌ای عمل می‌شود و نیاز است تا سیاست‌ها و شیوه‌ها شفاف عمل شود .

وی با بیان این‌که جامعه تئاتر استان با اقبال عمومی در سال‌های اخیر مواجه شده است، افزود:  رونق خوبی در اقتصاد حوزه تئاتر اتفاق افتاده است و رشد مناسبی در کیفیت و کمیت هنری را شاهد هستیم . 

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کرمان با اشاره به اینکه ۳۰۰ نفر هنرمند به صورت حرفه‌ای در این استان فعالیت دارند، ادامه داد: ۲۵ گروه تئاتر در استان به ثبت رسیده و سالانه حدود ۱۲۰ گروه تئاتری در سراسر کرمان اثر تولید می‌کنند و اجرای صحنه‌ای دارند .  وی بیان کرد:  دو پایگاه اجرای دائمی تئاتر در شهرهای کرمان و سیرجان فعال است، اما شهرستان‌ها به لحاظ قدرت اقتصادی و رشد هنری به حمایت جدی نیاز دارند. 

قراری با اشاره به ورود بخش خصوصی به حوزه هنرهای نمایشی گفت: با همکاری بخش خصوصی شاهد تبادل آثار در سطح استان هستیم و اجراهای زیادی در شهرستان‌ها به روی صحنه می‌رود. 

وی با بیان این‌که نسل جوان حضور فعالی در عرصه تئاتر استان دارد، افزود:  به‌دنبال سیاست‌های انجمن نمایشی کرمان در پنج سال اخیر فضای آزادی برای اجرای برنامه‌های توسعه‌محور برای رونق و شکوفایی تئاتر فراهم شده است. 

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کرمان یادآور شد:  سابقه‌ی تئاتر استان کرمان غنی و درخشان است و پیشکسوتان این هنر نقش بسیار موثری در پرورش استعدادها و هموار کردن راه برای جوانان در این عرصه داشته‌اند. 
مطالب مرتبط

رضا ایرانمنش در دیدار با هنرمندان گفت:

دلتنگ  صحنه هستم
رضا ایرانمنش در دیدار با هنرمندان گفت:

دلتنگ صحنه هستم

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان، حمید نیلی ، مدیر عامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس به همراه جمعی از هنرمندان  تئاتر کشور و استان با هنرمند جانباز ، بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر  «رضا ایرانمنش» دیدار و گفتگو  کردند. 

|

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان:

تالار مرکزی کرمان همچنان نیمه‌تمام است!
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان:

تالار مرکزی کرمان همچنان نیمه‌تمام است!

پروژه‌ی ساخت تالار مرکزی در شهر کرمان وارد دوازدهمین سال خود شده و همچنان هم کامل نشده است. بنا به گفته‌ی مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان کرمان، این پروژه حدود ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای تکمیل، به ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

|

یدالله آقاعباسی نویسنده و مترجم:

امسال ۹ جلد کتاب منتشر کردم و ۱۳ جلد دست ناشر دارم!
یدالله آقاعباسی نویسنده و مترجم:

امسال ۹ جلد کتاب منتشر کردم و ۱۳ جلد دست ناشر دارم!

سه کتاب دیگر هم امسال توسط نشر کیان‌افراز به چاپ رساندم؛ یکی از آن‌ها «کاربردهای نمایش» است که سال‌ها قبل چاپ شده بود و اکنون تجدید چاپ شده است. کتاب دیگر «نقاب و نمایش» است که کتابی است در «روان‌درمانی از طریق نمایش». عنوان کتاب دیگرم «آتول فوگارد» است که در واقع یک جلد از ...

|

نظرات کاربران