در حال بارگذاری ...
مازیار رشید صالحی داور جشنواره تئاتر سی و یکم :

باید به سمت شکل جدیدی از برگزاری جشنواره رفت

گفت گو تئاتر کرمان با مازیار رشید صالحی داور جشنواره تئاتر استان کرمان

1 - آیا تغییری از لحاظ کیفیت نسبت به سال گذشته در آثار شاهد هستیم ؟

- به نظرم آثار متقاضی جشنواره امیال نسبت به سال گذشته اگر چه در کمیت بیشتر بودند اما از لحاظ کیفی به طور کلی در سطح پایین تری قرار میگیرند، ضمن اینکه در بینشان آثار با کیفیت تری هم هست. البته این مساله را نمیتوان به وضعیت کلی تئاتر استان تعمیم داد چرا که خیلی از آثار تولید شده در طول یک سال گذشته که دارای کیفیت خوبی هم بودند متقاضی شرکت در جشنواره استان نبودند. 

2 - بنظر شما برگزاری جشنواره در روند رو به رشد آثار موثر است ؟

- اگر بخواهم نظر شخصی ام را بگویم پاسخم به این سوال خیر هست، جشنواره ها به همان اندازه که پاتوقی برای گرد هم آمدن گروه های نمایشی هستند و مزایایی از این دست دارند اما به طور کلی نمی توانند پایگاه تاثیر گزاری بر روند تولیدات تئاتر استان ها باشند، حداقل در مورد استان کرمان که طی سال های اخیر فرایند رشد قابل توجهی در تولیدات و اجراهای عمومی داشته است اینگونه نیست.

3 - حال و روز تئاتر  استان چگونه است ؟

- به نظرم روند رو به رشدی در حال طی شدن است حتی اگر سرعت این رشد آرام باشد اما گروه ها باید به مساله کشف دغدغه های مورد نیاز اقلیمی و زیستی خود در انتخاب اثری که قصد تولیدش را دارند بیشتر دقت و وسواس به خرج دهند.

4 - با برگزاری جشنواره بصورت متمرکز موافق هستید ؟ 

- به نظرم با وضعیت موجود منابع مالی و زیرساختی استان ها، مرکز هنر های نمایشی باید به سمت شکل جدیدی از برگزاری جشنواره برود که امکان حضور را برای گروه ها سهل تر کند و از دغدغه های آنها نسبت به مساله هزینه هایی همچون زمان، انرژی، مسافت و عمده ترین آن مالی و اقتصادی کم کند.
نظرات کاربران