در حال بارگذاری ...
به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی

پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان کرمان

محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان امروز هفتم فروردین ماه و به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی پیامی صادر کرد .

به گزارش تئاتر کرمان، درمتن این پیام آمده است:

هنر ؛ در بنیاد امری انسانی است . اما اگر دیگر هنرها در باره‌ی انسان هستند . هنر تئاتر خود انسان است . حضور بی واسطه‌ی انسان ، روبروی خود است . صحنه تئاتر آورد‌گاه بی شائبه‌ی روبرویی انسان با حقیقتِ خود است .

هنر شریف نمایش و توان نمایشگری انسان ، امکان دوباره‌سازی و دوباره‌یابی هستی و زندگی آدمی را فراهم آورده تا به دور از  فریب و ریا ، صادق و ساده خویشتن خویش را به نظاره بنشیند ، نظاره ای دسته جمعی و در کنار یکدیگر.

روز جهانی تئاتر فرصت مغتنمی برای پیوند دوباره با این هنر شریف است . اگر چه در بهار امسال فرصت در کنار هم بودن چندان دست نداده و به ویژه برای هنرمندان گرانقدر نمایش مضایق بیشتری فراهم آورده ، اما یقین  داریم که این ایام خواهد گذشت و بهار هنرها باز فرا خواهد رسید.

 برخود لازم می دانم تا صمیمانه‌ترین تبریک ها را به هنرمندان ارجمند ، اساتید و پیشکسوتان تئاتر استان عرض نموده، امید دارم سال جدید ، سال شکوفایی و رونق  هر چه بیشتر تئاتر استان کرمان باشد.

محمد رضا علیزاده

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان  ۷ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۳۷

 
 
 
مطالب مرتبط

رضا ایرانمنش در دیدار با هنرمندان گفت:

دلتنگ  صحنه هستم
رضا ایرانمنش در دیدار با هنرمندان گفت:

دلتنگ صحنه هستم

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان، حمید نیلی ، مدیر عامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس به همراه جمعی از هنرمندان  تئاتر کشور و استان با هنرمند جانباز ، بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر  «رضا ایرانمنش» دیدار و گفتگو  کردند. 

|

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان:

تالار مرکزی کرمان همچنان نیمه‌تمام است!
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان:

تالار مرکزی کرمان همچنان نیمه‌تمام است!

پروژه‌ی ساخت تالار مرکزی در شهر کرمان وارد دوازدهمین سال خود شده و همچنان هم کامل نشده است. بنا به گفته‌ی مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان کرمان، این پروژه حدود ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای تکمیل، به ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

|

یدالله آقاعباسی نویسنده و مترجم:

امسال ۹ جلد کتاب منتشر کردم و ۱۳ جلد دست ناشر دارم!
یدالله آقاعباسی نویسنده و مترجم:

امسال ۹ جلد کتاب منتشر کردم و ۱۳ جلد دست ناشر دارم!

سه کتاب دیگر هم امسال توسط نشر کیان‌افراز به چاپ رساندم؛ یکی از آن‌ها «کاربردهای نمایش» است که سال‌ها قبل چاپ شده بود و اکنون تجدید چاپ شده است. کتاب دیگر «نقاب و نمایش» است که کتابی است در «روان‌درمانی از طریق نمایش». عنوان کتاب دیگرم «آتول فوگارد» است که در واقع یک جلد از ...

|

نظرات کاربران