در حال بارگذاری ...

پیام شهردار کرمان به مناسبت روز جهانی تئاتر

زمانی که مدیر فرهنگی بودم، بارها شنیدم که میزان فرهنگ هر شهری را از شرایط تئاتر آن شهر می‌سنجند و حالا که متولی شهر هستم می‌توانم عمیقأ جان این مطلب را دریابم

صحنۀ تئاتر، تبلور هستی‌شناختی انسان و رسیدن به جایگاه رفیع و متعالی انسان در برخورد بازیگر و مخاطب است؛ هنرمندانی که با کمترین امکانات و توقعی، جامعه را به نمایش می‌گذارند و تلاش آن‌ها قابل ستایش و تقدیر است.

زمانی که مدیر فرهنگی بودم، بارها شنیدم که میزان فرهنگ هر شهری را از شرایط تئاتر آن شهر می‌سنجند و حالا که متولی شهر هستم، می‌توانم عمیقأ جان این مطلب را دریابم؛ چراکه تئاتر برای هر جامعه، روحی است که کالبد مغموم شهر را به تفکر و حظ می‌رساند و این خط متفکرانۀ خَرد است، و خَرد، فرهنگ‌ساز و جامعۀ خردمند، جامعه‌ای بالنده، پویا و در حال رشد است.

در هیاهوی نوروز و در شرایط بحرانی که از سال گذشته به‌دلیل شیوع ویروس کرونا داشتیم، هفتم فروردین‌ماه مصادف با بیست‌وششم مارس، روز جهانی تئاتر نیز، با همان نجابت، خضوع و فخامت همیشگی که خاص ذات هنرمندان بی‌ادعا و عزتمند هنرهای نمایشی است، از راه رسید. 

اینجانب ازسوی مجموعۀ همکارانم در شهرداری کرمان، ضمن تبریک این مناسبت، از خداوند سبحان، برای همۀ هنرمندان هم‌استانی، مخصوصاً پیشکسوتان، اساتید، هنرمندان، هنرآموزان و هنرجویان تئاتر استان، سالی پُر از خیر و برکت و سلامتی آرزومندم.

سیدمهران عالم‌زاده 

شهردار کرمان

هفتم فروردین‌ماه ۱۳۹۹

۲۶ مارس ۲۰۲۰
مطالب مرتبط

رضا ایرانمنش در دیدار با هنرمندان گفت:

دلتنگ  صحنه هستم
رضا ایرانمنش در دیدار با هنرمندان گفت:

دلتنگ صحنه هستم

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان، حمید نیلی ، مدیر عامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس به همراه جمعی از هنرمندان  تئاتر کشور و استان با هنرمند جانباز ، بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر  «رضا ایرانمنش» دیدار و گفتگو  کردند. 

|

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان:

تالار مرکزی کرمان همچنان نیمه‌تمام است!
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان:

تالار مرکزی کرمان همچنان نیمه‌تمام است!

پروژه‌ی ساخت تالار مرکزی در شهر کرمان وارد دوازدهمین سال خود شده و همچنان هم کامل نشده است. بنا به گفته‌ی مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان کرمان، این پروژه حدود ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای تکمیل، به ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

|

یدالله آقاعباسی نویسنده و مترجم:

امسال ۹ جلد کتاب منتشر کردم و ۱۳ جلد دست ناشر دارم!
یدالله آقاعباسی نویسنده و مترجم:

امسال ۹ جلد کتاب منتشر کردم و ۱۳ جلد دست ناشر دارم!

سه کتاب دیگر هم امسال توسط نشر کیان‌افراز به چاپ رساندم؛ یکی از آن‌ها «کاربردهای نمایش» است که سال‌ها قبل چاپ شده بود و اکنون تجدید چاپ شده است. کتاب دیگر «نقاب و نمایش» است که کتابی است در «روان‌درمانی از طریق نمایش». عنوان کتاب دیگرم «آتول فوگارد» است که در واقع یک جلد از ...

|

نظرات کاربران