در حال بارگذاری ...

شرایط اعطای تسهیلات به صنوف فرهنگی و هنری آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا اعلام شد

وحید محمدی، معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، شرایط اعطای تسهیلات به صنوف فرهنگی و هنری آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا را تشریح کرد .

به گزارش تئاتر کرمان، وحید محمدی، معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، شرایط اعطای تسهیلات به صنوف فرهنگی و هنری آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا را تشریح کرد .

معاون هنری و سینمایی  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت:  تسهیلات به صنوف فرهنگی و هنری آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا به تفکیک رسته فعالیت تعیین شده صرفاً از طریق سامانه کارا متعلق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آدرس kara.mcis.ir به صورت الکترونیکی با دسترسی کلیه دستگاههای ذیربط از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بانک های عامل در سطح استانی اعمال می شود. بنابراین لازم است هر یک از صنوف واجد شرایط به سامانه مذکور مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام نمایند تا بلافاصله با توجه به تعریف سطح دسترسی برای این اداره کل نسبت به بررسی و اعلام تائید واحدهای کسب و کار اقدام شود.

وی افزود: مراکز و مجتمع های فرهنگی و آموزشی ، هنری و رسانه ای شامل آموزشگاههای آزاد سینمایی ، هنرهای تجسمی ، خوشنویسی ، موسیقی ، هنرهای سنتی ، نگارخانه و گالری ها ، موسسات ، انجمن ها و کانون های فرهنگی و هنری ، فرهنگسراها ، سالن های تئاتر و سینما، گروههای هنری صحنه ، موسسات تهیه و تولید تکثیر آثار صوتی ، موسسات فرهنگی و هنری آموزش استاندارد های مهارتی ،فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی ،موسسات عرضه بر خط آثار دیداری و شنیداری ، مراکز بازیهای کامپیوتری ، آتلیه و استودیو و مراکز عکس و فیملبرداری ، مراکز نشر و موسسات انتشاراتی ، کتابفروشی ها ، چاپخانه ها و مراکز تکثیر ، کتابخانه های عمومی و اختصاصی ، کانونهای آگهی و تبلیغاتی و نشریات و فعالان حوزه رسانه و مطبوعات و پایگاههای خبری) که در قالب  کارفرمایی و یا خویش فرما دارای لیست بیمه بوده و از سال گذشته همچنان فعال باشند و شاغلین هر یک از واحدها تعدیل نشده و دارای قرارداد بوده و از بیمه بیکاری هم بهره مند نشده باشند مشمول دریافت تسهیلات خواهند بود.

محمدی تصریح کرد:  مبلغ تسهیلات برای واحدهای کسب و کار تعطیل شده به ازای هر نفر شاغل ، یکصد و شصت میلیون ریال تعیین گردیده است که 50 درصد این مبلغ برای پرداخت هزینه های دستمزد و 50 درصد آن برای سایر هزینه های عملیاتی مرتبط با کسب و کار می باشد و مدت باز پرداخت آن نیز با احتساب دوره تنفس 24 ماه ازابتدای مهر ماه سال 99 تعیین  گردیده است که بر مبنای بخشنامه بانک مرکزی و با رعایت ضوابط ومقررات داخلی هر یک از بانک ها و موسسات اعتباری مشمول طرح پرداخت خواهد شد.

وی گفت: اگر چه ممکن است تعداد زیادی از صنوف فرهنگی وهنری دارای کد کارگاهی و کارفرمایی و لیست بیمه نباشند، لکن  امیدواریم حداقل بخش مهمی از صنوف  فعال بتوانند از تسهیلات پیش بینی شده دولت استفاده کنند.

معاون هنری و سینمایی افزود: علاوه بر این همچنان تسهیلات مربوط به کسب و کار های فرهنگی و هنری از طریق صندوق اعتباری هنر  و صندوق کارآفرینی امید با دریافت طرح های تولیدی و اشتغال زا که از ناحیه موسسات وهنرمندان به این اداره کل ارسال می شود به مرور در حال پیگیری و  اقدام خواهد بود.
مطالب مرتبط

سکینه عرب‌نژاد، مترجم و فعال حوزۀ تئاتر کرمانی :

بحران‌ها انسان را به درون خود فرا می‌خواند
سکینه عرب‌نژاد، مترجم و فعال حوزۀ تئاتر کرمانی :

بحران‌ها انسان را به درون خود فرا می‌خواند

سکینه عرب‌نژاد مدیر مکتب هنری هزار و یکشب است که در طول سال‌های فعالیت‌ خود، حرفه‌ی اصلی‌ خود را مترجمی در حوزه‌ی تئاتر می‌داند، اما در کارنامه‌ی هنری‌اش تجربه‌ی بازیگری، فیلمسازی، فیلمنامه‌نویسی، نمایشنامه‌نویسی، نقد و دیگر رشته‌های هنری مربوط به تئاتر را نیز ...

|

رضا ایرانمنش در دیدار با هنرمندان گفت:

دلتنگ  صحنه هستم
رضا ایرانمنش در دیدار با هنرمندان گفت:

دلتنگ صحنه هستم

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان، حمید نیلی ، مدیر عامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس به همراه جمعی از هنرمندان  تئاتر کشور و استان با هنرمند جانباز ، بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر  «رضا ایرانمنش» دیدار و گفتگو  کردند. 

|

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان:

تالار مرکزی کرمان همچنان نیمه‌تمام است!
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان:

تالار مرکزی کرمان همچنان نیمه‌تمام است!

پروژه‌ی ساخت تالار مرکزی در شهر کرمان وارد دوازدهمین سال خود شده و همچنان هم کامل نشده است. بنا به گفته‌ی مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان کرمان، این پروژه حدود ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای تکمیل، به ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

|

نظرات کاربران