در حال بارگذاری ...

شرایط اعطای تسهیلات به صنوف فرهنگی و هنری آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا اعلام شد

وحید محمدی، معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، شرایط اعطای تسهیلات به صنوف فرهنگی و هنری آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا را تشریح کرد .

به گزارش تئاتر کرمان، وحید محمدی، معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، شرایط اعطای تسهیلات به صنوف فرهنگی و هنری آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا را تشریح کرد .

معاون هنری و سینمایی  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت:  تسهیلات به صنوف فرهنگی و هنری آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا به تفکیک رسته فعالیت تعیین شده صرفاً از طریق سامانه کارا متعلق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آدرس kara.mcis.ir به صورت الکترونیکی با دسترسی کلیه دستگاههای ذیربط از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بانک های عامل در سطح استانی اعمال می شود. بنابراین لازم است هر یک از صنوف واجد شرایط به سامانه مذکور مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام نمایند تا بلافاصله با توجه به تعریف سطح دسترسی برای این اداره کل نسبت به بررسی و اعلام تائید واحدهای کسب و کار اقدام شود.

وی افزود: مراکز و مجتمع های فرهنگی و آموزشی ، هنری و رسانه ای شامل آموزشگاههای آزاد سینمایی ، هنرهای تجسمی ، خوشنویسی ، موسیقی ، هنرهای سنتی ، نگارخانه و گالری ها ، موسسات ، انجمن ها و کانون های فرهنگی و هنری ، فرهنگسراها ، سالن های تئاتر و سینما، گروههای هنری صحنه ، موسسات تهیه و تولید تکثیر آثار صوتی ، موسسات فرهنگی و هنری آموزش استاندارد های مهارتی ،فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی ،موسسات عرضه بر خط آثار دیداری و شنیداری ، مراکز بازیهای کامپیوتری ، آتلیه و استودیو و مراکز عکس و فیملبرداری ، مراکز نشر و موسسات انتشاراتی ، کتابفروشی ها ، چاپخانه ها و مراکز تکثیر ، کتابخانه های عمومی و اختصاصی ، کانونهای آگهی و تبلیغاتی و نشریات و فعالان حوزه رسانه و مطبوعات و پایگاههای خبری) که در قالب  کارفرمایی و یا خویش فرما دارای لیست بیمه بوده و از سال گذشته همچنان فعال باشند و شاغلین هر یک از واحدها تعدیل نشده و دارای قرارداد بوده و از بیمه بیکاری هم بهره مند نشده باشند مشمول دریافت تسهیلات خواهند بود.

محمدی تصریح کرد:  مبلغ تسهیلات برای واحدهای کسب و کار تعطیل شده به ازای هر نفر شاغل ، یکصد و شصت میلیون ریال تعیین گردیده است که 50 درصد این مبلغ برای پرداخت هزینه های دستمزد و 50 درصد آن برای سایر هزینه های عملیاتی مرتبط با کسب و کار می باشد و مدت باز پرداخت آن نیز با احتساب دوره تنفس 24 ماه ازابتدای مهر ماه سال 99 تعیین  گردیده است که بر مبنای بخشنامه بانک مرکزی و با رعایت ضوابط ومقررات داخلی هر یک از بانک ها و موسسات اعتباری مشمول طرح پرداخت خواهد شد.

وی گفت: اگر چه ممکن است تعداد زیادی از صنوف فرهنگی وهنری دارای کد کارگاهی و کارفرمایی و لیست بیمه نباشند، لکن  امیدواریم حداقل بخش مهمی از صنوف  فعال بتوانند از تسهیلات پیش بینی شده دولت استفاده کنند.

معاون هنری و سینمایی افزود: علاوه بر این همچنان تسهیلات مربوط به کسب و کار های فرهنگی و هنری از طریق صندوق اعتباری هنر  و صندوق کارآفرینی امید با دریافت طرح های تولیدی و اشتغال زا که از ناحیه موسسات وهنرمندان به این اداره کل ارسال می شود به مرور در حال پیگیری و  اقدام خواهد بود.
مطالب مرتبط

دبیر تخصصی سی و سومین جشنواره تئاتر استان کرمان اعلام کرد:

آثار جشنواره به صورت آنلاین در تئاتر شهر کرمان پخش می‌شوند
دبیر تخصصی سی و سومین جشنواره تئاتر استان کرمان اعلام کرد:

آثار جشنواره به صورت آنلاین در تئاتر شهر کرمان پخش می‌شوند

آثار اجرا شده در جشنواره به صورت آنلاین از طریق درگاه‌های انجمن به نشانی: اینستاگرام kermanthatre_anjoman@ و سایت آپارات به نشانی: aparat/kermantheatre_anjoman/live در اختیار علاقه مندان به تئاتر قرار خواهد گرفت

|

نظرات کاربران