در حال بارگذاری ...

اختتامیه پنجمین جشنواره بین المللی ستاره‌های صحنه

تندیس ستاره طلایی پنجمین جشنواره بین المللی ستاره های صحنه به خانواده شهید هنرمند، رضا پاکزاد اهدا شد.

به گزارش تئاتر کرمان، اختتامیه این جشنواره با قرائت پیام وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی همراه بود که توسط رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رفسنجان قرائت شد.

در بخشی از آیین پایانی، به پاس رشادت ها تندیس ستاره طلایی به خانواده شهید هنرمند "رضا پاکزاد" تقدیم شد. همچنین در بخش ویژه شهید سلیمانی مجریان صحنه محسن صفری از خوزستان، مصطفی حجتی از کرمان و مژده مهدویان از سمنان رتبه های اول تا سوّم را از آن خود کردند که از آنان تجلیل به عمل آمد.

از فینالیست های راه یافته به بخش تقلید صدا در بخش مردمی از حدیث اسماعیلی از استان کرمان تجلیل شد و نیز محمد چمنی از خراسان شمالی رتبه سوّم و میلاد محمدی از استان مرکزی رتبه دوّم را به دست آوردند؛ دیپلم افتخار نیز به علاوه تندیس جشنواره در این بخش به رتبه نخست یعنی علی طیبی از استان فارس اعطا شد.

در بخش خوانندگان صحنه نیز در رقابت مردمی، رامین کریمی از استان کرمان معرفی شد؛ همچنین مقام دوم به علی منوچهری نیا از استان گلستان و مقام سوم این بخش هم به طور مشترک به احسان مرادی از استان خراسان شمالی و مهران جعفرپور از استان اصفهان رسید؛ دیپلم افتخار و تندیس طلایی جشنواره هم در این بخش به سید رسول رضوی از استان فارس اهدا شد.

این جشنواره در بخش مجریان صحنه هم فینالیست های خود را شناخت و رتبه سوّم به طور مشترک به محسن کاهنی از خراسان جنوبی و احمدرضا جهانی از استان مازندران رسید؛ ضمن اینکه آرش رضوانی از استان تهران رتبه دوّم را از آن خود کرد و دیپلم افتخار به اضافه تندیس طلایی جشنواره هم به رتبه نخست مجریان مهرنوش ایران خواه از استان هرمزگان اعطا شد.

این جشنواره در بخش استندآپ کمدی هم برگزیدگان خود را معرفی کرد که در ابتدا هیات داوران امیرعلی عسکریان از استان تهران را به دلیل خلاقیت در شیوه اجرا انتخاب کردند همچنین در بخش مردمی افشین ثریا از استان آذربایجان معرفی شد؛ محمدحسین صفری از استان خراسان رضوی نیز رتبه سوّم را کسب کرد.

در ادامه این بخش مهرداد جوانمردی از استان تهران رتبه دوّم را کسب کرد و نیز ابوالفضل عابدخانی از استان مرکزی نیز حائز رتبه اوّل، دیپلم افتخار و تندیس طلایی جشنواره شد.

به گزارش تئاتر کرمان، لوح تقدیر جشنواره به پاس تلاش و ممارست در فراگیری و اشاعه زبان فارسی به 14شرکت کننده از  14 کشور  یمن، هند، عراق، مراکش، ساحل عاج، افغانستان، قرقیزستان، لبنان، پاکستان، فلسطین، سوریه، ترکیه، بنگلادش و نیجریه اهدا شد. لازم به ذکر است که جشنواره مورد توجه شخصیت ها و رسانه های متعدد قرار گرفت. همانطور که ذکر شد قرائت پیام رسمی وزیر خطاب به جشنواره، پیام های مقامات ارشد استانی. مصاحبه در پخش زنده شبکه جهانی العالم با صمد قربان نژاد دبیر و طراح جشنواره، گزارش ویژه شبکه  "پرس تی وی"  و  گفتگو با برگزیدگان جشنواره، پیام  تصویری عادل فردوسی پور مجری برجسته رفسنجانی  که از درخشش جوانان در عرصه های مختلف ابراز خشنودی و امیدواری کرد.

همچنین رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان  در پیامی  به تحسین و تشکر از بانیان و ایده پردازان این رویداد پرداخت.

در پیام مهدی بذرافشان آمده است: از جمعیت عظیم هنرمندان یک جامعه آنها که برای نشاندن لبخند و تبسمی عمیق تلاش میکنند، قطعا در ابتدای مسیر می آموزند که اندوه و غم و کاستی های خویش و پیرامون خود را در بطن شادمانی پنهان کنند،از خود گذر کرده وبرای شادمانی جمع ، برای جهانی آسوده تر، برای آینده ایی روشنتر بر صحنه آمده و تلاش کنند جهان بی ستارگان صحنه و کمدین های عاشق جهانی سخت و زمخت خواهد بود. برای جمع عظیم هنرمندانی که در جشنواره ستاره های صحنه گردامده اند، برای بانیان و ایده پردازان این رویداد درود میفرستم، و برای این رویداد مهم آینده ایی سپید، پایداری عقیده و توسعه اندیشه آرزومندم. در پایان شایان ذکر است که بنا به گفته صمد قربان نژاد دبیر و طراح این جشنواره  در این  دوره  ۶۷ شرکت کننده از ۳۱ استان ایران و نیز ۱۴ شرکت کننده از ۱۴ کشور جهان حضور داشته و در چهار بخش به رقابت و تبادل اندیشه و فرهنگ  پرداختند. به باور قربان نژاد بهترین دستاورد این جشنواره پیدا کردن دوستانی از جنس علم، فرهنگ و هنر است.

 

 

 

 

 

 
مطالب مرتبط

اجرای نمایش شکل و جبر در سیرجان

اجرای نمایش "شکل و جبر" در سیرجان

این نمایش با پرداختن به خصائص انسانی، نگاه ویژه ای به جایگاه اجتماعی و تاثیر آن در عملکرد فردی انسان دارد. "شکل و جبر" گرچه دیالوگی برای مخاطب خود ندارد اما با طراحی و فرم متفاوت سعی بر ایجاد گفتگویی چند سویه دارد...

|

صمد قربان‌نژاد:

رونق تئاتر در گرو توجه دولت
صمد قربان‌نژاد:

رونق تئاتر در گرو توجه دولت

آموزشگاه هنرهای نمایشی "ستاره‌های صحنه"، باسابقه ترین اموزشگاه ازاد هنرهای نمایشی فعال استان است. "صمد قربان نژاد" مدیریت این آموزشگاه را برعهده دارد. وی همچنین در زمینه برگزاری رویدادهای فرهنگی هنری در سطح استان فعال می باشد. راجع به وضعیت کنونی تئاتر، آسیب شناسی آموزش ...

|

سرپرست گروه تعزیه فاطمیه زنگی‌آباد:

تعزیه در کرمان نیازمند آموزش است
سرپرست گروه تعزیه فاطمیه زنگی‌آباد:

تعزیه در کرمان نیازمند آموزش است

محمد حسین سلجوقی‌نژاد، سرپرست گروه تعزیه فاطمیه زنگی‌آباد با اشاره به این‌که بیش‌تر گروه ‌های تعزیه کرمان، خواننده‌هایشان را از استان‌های دیگر دعوت می‌کنند، معتقد است این استان نیازمند آموزش و ساماندهی گروه‌های تعزیه است.

|

کرمان جوایز جشنواره تئاتر فجر مناطق کشور را درو کرد:

معرفی «ساختمان رز» به عنوان اولین نمایش راه یافته به جشنواره فجر
کرمان جوایز جشنواره تئاتر فجر مناطق کشور را درو کرد:

معرفی «ساختمان رز» به عنوان اولین نمایش راه یافته به جشنواره فجر

نمایش «ساختمان رز» به نویسندگی و کارگردانی علی صادقی زاده ضمن انتخاب به عنوان اولین نمایش راه یافته به جشنواره بین المللی تئاتر فجر موفق به دریافت جوایز متعدد بیست و هفتمین جشنواره تئاتر فجر مناطق کشور-منطقه ۴ (فارس) شد.

|

در جوار مزار مطهر سردار شهید قاسم سلیمانی :

چهارمین جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی در کرمان آغاز به کار کرد
در جوار مزار مطهر سردار شهید قاسم سلیمانی :

چهارمین جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی در کرمان آغاز به کار کرد

آیین افتتاحیه چهارمین جشنواره سراسری «تئاتر سردار آسمانی» با حضور مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد، دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، مدیر عامل بنیاد فرهنگی روایت فتح، رئیس انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، رئیس انجمن هنرهای ...

|

نظرات کاربران