در حال بارگذاری ...
در جلسه هم‌اندیشی هنرمندان مطرح شد

لزوم حفظ تئاترشهر برای انجمن هنرهای نمایشی کرمان

در جلسه هم اندیشی، بر مساله حفظ مجتمع تئاتر شهر برای انجمن نمایش تاکید و به عنوان درخواست جمعی این گروه از پیشکسوتان تئاتر استان مطرح شد و رئیس انجمن هم در مورد واگذاری مجموعه پیگیری لازم را متعهد شد.

به گزارش تئاتر کرمان، روز پنج‌شنبه 20 مردادماه در کافه رو "  دیدار دوستانه و هم اندیشانه بخشی از هنرمندان پیشکسوت تئاتر به دعوت انجمن هنرهای نمایشی استان برگزار شد.

در ابتدای جلسه رئیس انجمن نمایش گفت: از ۳ ماه قبل دیدارهایی با  طیف‌های مختلف تئاتر برگزار شد. مهدی بذرافشان هدف از برگزاری چنین جلساتی را  دریافت دیدگاه‌های مختلف عنوان کرد و افزود: نظرات و پیشنهاد‌ها را شنیده تا در برنامه‌ریزی‌های آتی هیئت‌مدیره انجمن بتوانیم حتی‌الامکان پاسخگوی همه سلایق موجود در جامعه تئاتر باشیم.

در این جلسه (پنجمین نشست از این سلسله نشست‌ها) بخش کوچکی از پیشکسوتان (فتانه سادات سید جعفری، حمید غیاث، محمدعلی ضیا سیستانی، محمدعلی محی‌آبادی، رضا درویشی، مجید عتیق، عبدالرضا قراری، محمد قاسمی و احسان رضوانی (عضو هیئت‌مدیره. علی‌رغم تفاوت دیدگاه‌ها به بحث و گفتگو پیرامون مسائل مختلف پرداختند.

به باور این پیشکسوتان، حذف و ممانعت  از فعالیت برخی  هنرمندان مهم‌ترین مشکل کنونی و پراکندگی گروه‌های تئاتر  بزرگ‌ترین نقطه آسیب‌پذیری جامعه تئاتر است.  با توجه به این نکات انجمن باید نسبت به حرکت‌های جمعی اهتمام داشته باشد.

حضار در جلسه تأکید کردند: ما هنرمندان عرصه تئاتر نیز علی‌رغم تفاوت دیدگاه‌های درون‌گروهی، همچون صنوف و انجمن‌های باسابقه و منسجم با صدایی واحد حامی و حافظ منافع جمعی باشیم؛ و نهایتاً حفظ و هویت بخشی دوباره به مجموعه تئاتر شهر کرمان می‌تواند نسبت به رشد و ارتقا تئاتر مؤثر باشد. 

در پایان جلسه بر مسئله حفظ تئاتر شهر برای  انجمن نمایش تأکید و به‌عنوان درخواست جمعی این گروه از پیشکسوتان تئاتر استان مطرح شد و رئیس انجمن هم در مورد واگذاری مجموعه پیگیری لازم را متعهد شد.

 
مطالب مرتبط

کرمان جوایز جشنواره تئاتر فجر مناطق کشور را درو کرد:

معرفی «ساختمان رز» به عنوان اولین نمایش راه یافته به جشنواره فجر
کرمان جوایز جشنواره تئاتر فجر مناطق کشور را درو کرد:

معرفی «ساختمان رز» به عنوان اولین نمایش راه یافته به جشنواره فجر

نمایش «ساختمان رز» به نویسندگی و کارگردانی علی صادقی زاده ضمن انتخاب به عنوان اولین نمایش راه یافته به جشنواره بین المللی تئاتر فجر موفق به دریافت جوایز متعدد بیست و هفتمین جشنواره تئاتر فجر مناطق کشور-منطقه ۴ (فارس) شد.

|

در جوار مزار مطهر سردار شهید قاسم سلیمانی :

چهارمین جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی در کرمان آغاز به کار کرد
در جوار مزار مطهر سردار شهید قاسم سلیمانی :

چهارمین جشنواره سراسری تئاتر سردار آسمانی در کرمان آغاز به کار کرد

آیین افتتاحیه چهارمین جشنواره سراسری «تئاتر سردار آسمانی» با حضور مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد، دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، مدیر عامل بنیاد فرهنگی روایت فتح، رئیس انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، رئیس انجمن هنرهای ...

|

کارگردان‌های حاضر در جشنواره استانی تئاتر کرمان از روشن نگه‌داشتن چراغ تئاتر می‌گویند

مخالف تعطیلی تئاتر هستیم
کارگردان‌های حاضر در جشنواره استانی تئاتر کرمان از روشن نگه‌داشتن چراغ تئاتر می‌گویند

مخالف تعطیلی تئاتر هستیم

هنرمندان شرکت‌کننده در سی‌و‌چهارمین جشنواره تئاتر استان کرمان تعطیلی تئاتر را اقدامی درست و تاثیرگذار نمی‌دانند و می‌گویند وقتی به ضرورت تئاتر باور داریم؛ بنابراین معتقدیم تئاتر به عنوان یک ضرورت حذف‌شدنی نیست.

|

افتخارآفرینی نمایندگان  کرمان در پنجمین جشنواره  منطقه‌ای تئاتر  افراد دارای معلولیت

افتخارآفرینی نمایندگان کرمان در پنجمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر افراد دارای معلولیت

نمایش های «مهمان جامانده» به کارگردانی محسن میرزایی ، «احساس آهنی» به کارگردانی "آرزو جعفری" و «جیک جیک کی منو میخوره» به کارگردانی مهدیه فخاری به جشنواره کشوری تئاتر افراد دارای معلولیت معرفی شدند.

|

نظرات کاربران