در حال بارگذاری ...
گفت‌وگو با کارگردان حاضر در چهاردهمین جشنواره تئاتر استانی جنوب کرمان

مهرداد بهزادی: هدف ما زنده نگه‌داشتن تئاتر کهنوج است

مهرداد بهزادی می‌گوید: خطبه خوانی حضرت زینب(س) را طی سه بار متوالی در سال‌های اخیر کار کردم و تنها با هدف حضور و زنده نگه داشتن نام تئاتر کهنوج در جشنواره حضور پیدا کردم.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر درجنوب کرمان، چهاردهمین جشنواره تئاتر استانی جنوب کرمان به دبیری امیر یزدانی پناه روزهای سه شنبه ۳۰ آبان و چهارشنبه ۱ آذر  با حضور 4 نمایش صحنه‌ای در حال برگزاری است.

مهرداد بهزادی که با کارگردانی نمایش «اشک سوم در مصائب حضرت زینب(س)» در این جشنواره حضور داشت، گفت: «باتوجه اینکه دوران کرونا با محدودیت اجرا و فعالیت هنری مواجه بودیم و گاهی تنها با یک اجرای خیابانی و میدانی فعالیت گروه رانشان می دادیم پس از گذر از دوران کرونا تصمیم گرفتیم فعالیت های صحنه ای خود را آغاز کنیم.»

او افزود: «از آنجایی که به ایام محرم نزدیک بودیم گروه بهزاد از تیر ماه امسال تمرینات «اشک سوم» را آغاز کرد و پس از سه‌ماه تمرین مداوم به اجرای عموم پرداختیم، فراخوان جشنواره تئاتر استانی جنوب کرمان را که دریافت کردیم از نظر نمایشنامه خطبه خوانی حضرت زینب را از منظر ساختاری تغییردادیم و با نام «اشک سوم در مصائب حضرت زینب در جشنواره شرکت کردیم.»

کارگردان اشک سوم از استقبال هنرمندان تخصصی تئاتر و میزان جلب رضایتشان تقدیر کرد و در ادامه از وضعیت کمبود کارگردان جوان و نمایشنامه‌نویس گلایه کرد و گفت: «تنها با هدف حضور و زنده نگه داشتن نام تئاتر در کهنوج در جشنواره شرکت کردیم.»

او در پایان صحبت‌هایش از  برنامه ریزی‌های دقیق تر و بهتری در جهت جذب و تربیت نسل جوان تیم خود در زمینه کارگردانی و نویسندگی خبرداد .
مطالب مرتبط

جمعه‌های تئاتری منوجان

جمعه‌های تئاتری منوجان

برگزاری دوره مقدماتی کارگاه‌های بازیگری گروه نمایش «دایه» با تدریس علی ببربیان از هشتم دی جمعه ها در منوجان آغاز شده‌است.

|

راهیابی گروه کمنزیل زندان جیرفت به بیست و یکمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی زندان

راهیابی گروه کمنزیل زندان جیرفت به بیست و یکمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی زندان

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر درجنوب کرمان، نمایش «مقاومت »زندان جیرفت با کسب سه جایزه یکی از دو اثر راه یافته به جشنواره سراسری است. جشنواره استانی زندان‌ها در تاریخ ۲۶ و ۲۷ دی ماه با حضور هفت شهرستان در ...

|

نظرات کاربران