رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کرمان:

جشنواره تئاتر پایدارترین رویداد هنری کرمان

جشنواره تئاتر کرمان با ۳۱ سال سابقه پایدارترین رویداد هنری استان محسوب می‌شود و نمایش‌هایی که اجرای عمومی داشته و یا مجوز اجرا دریافت کرده‌اند در این جشنواره شرکت می‌کنند

به گزارش تئاتر کرمان، «عبدالرضا قراری» رئیس انجمن هنرهای نمایشی کرمان اظهار کرد: جشنواره تئاتر کرمان با ۳۱ سال سابقه پایدارترین رویداد هنری استان محسوب می‌شود و نمایش‌هایی که اجرای عمومی داشته و یا مجوز اجرا دریافت کرده‌اند در این جشنواره شرکت می‌کنند .  وی با اشاره به گلایه‌های برخی از هنرمندان در مورد اطلاع‌رسانی جشنواره تئاتر استان کرمان بیان کرد: این موضوع متاثر از تغییر مدیران تئاتر کشور بوده است که کاستی‌هایی را در بخش استانی به‌وجود آورد.  قراری افزود:  اگر بخواهیم رویدادی در شان مردم کرمان برگزار کنیم، باید بنیه اقتصادی هنر تقویت شود.  وی اظهار کرد:  روش‌های حمایت از هنر در استان کرمان مشخص نیست و در بسیاری از مواقع در این حوزه سلیقه‌ای عمل می‌شود و نیاز است تا سیاست‌ها و شیوه‌ها شفاف عمل شود . وی با بیان این‌که جامعه تئاتر استان با اقبال عمومی در سال‌های اخیر مواجه شده است، افزود:  رونق خوبی در اقتصاد حوزه تئاتر اتفاق افتاده است و رشد مناسبی در کیفیت و کمیت هنری را شاهد هستیم .  رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کرمان با اشاره به اینکه ۳۰۰ نفر هنرمند به صورت حرفه‌ای در این استان فعالیت دارند، ادامه داد: ۲۵ گروه تئاتر در استان به ثبت رسیده و سالانه حدود ۱۲۰ گروه تئاتری در سراسر کرمان اثر تولید می‌کنند و اجرای صحنه‌ای دارند .  وی بیان کرد:  دو پایگاه اجرای دائمی تئاتر در شهرهای کرمان و سیرجان فعال است، اما شهرستان‌ها به لحاظ قدرت اقتصادی و رشد هنری به حمایت جدی نیاز دارند.  قراری با اشاره به ورود بخش خصوصی به حوزه هنرهای نمایشی گفت: با همکاری بخش خصوصی شاهد تبادل آثار در سطح استان هستیم و اجراهای زیادی در شهرستان‌ها به روی صحنه می‌رود.  وی با بیان این‌که نسل جوان حضور فعالی در عرصه تئاتر استان دارد، افزود:  به‌دنبال سیاست‌های انجمن نمایشی کرمان در پنج سال اخیر فضای آزادی برای اجرای برنامه‌های توسعه‌محور برای رونق و شکوفایی تئاتر فراهم شده است.  رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کرمان یادآور شد:  سابقه‌ی تئاتر استان کرمان غنی و درخشان است و پیشکسوتان این هنر نقش بسیار موثری در پرورش استعدادها و هموار کردن راه برای جوانان در این عرصه داشته‌اند. 
مطالب مرتبط

رضا ایرانمنش در دیدار با هنرمندان گفت:

دلتنگ  صحنه هستم
رضا ایرانمنش در دیدار با هنرمندان گفت:

دلتنگ صحنه هستم

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان، حمید نیلی ، مدیر عامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس به همراه جمعی از هنرمندان  تئاتر کشور و استان با هنرمند جانباز ، بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر  «رضا ایرانمنش» دیدار و گفتگو  کردند. 

|

شرایط اعطای تسهیلات به صنوف فرهنگی و هنری آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا اعلام شد

شرایط اعطای تسهیلات به صنوف فرهنگی و هنری آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا اعلام شد

وحید محمدی، معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، شرایط اعطای تسهیلات به صنوف فرهنگی و هنری آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا را تشریح کرد .

|

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان:

تالار مرکزی کرمان همچنان نیمه‌تمام است!
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان:

تالار مرکزی کرمان همچنان نیمه‌تمام است!

پروژه‌ی ساخت تالار مرکزی در شهر کرمان وارد دوازدهمین سال خود شده و همچنان هم کامل نشده است. بنا به گفته‌ی مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان کرمان، این پروژه حدود ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای تکمیل، به ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

|

پیام شهردار کرمان به مناسبت روز جهانی تئاتر

پیام شهردار کرمان به مناسبت روز جهانی تئاتر

زمانی که مدیر فرهنگی بودم، بارها شنیدم که میزان فرهنگ هر شهری را از شرایط تئاتر آن شهر می‌سنجند و حالا که متولی شهر هستم می‌توانم عمیقأ جان این مطلب را دریابم

|

به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی

پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان کرمان
به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی

پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان کرمان

محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان امروز هفتم فروردین ماه و به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی پیامی صادر کرد .

|

یدالله آقاعباسی نویسنده و مترجم:

امسال ۹ جلد کتاب منتشر کردم و ۱۳ جلد دست ناشر دارم!
یدالله آقاعباسی نویسنده و مترجم:

امسال ۹ جلد کتاب منتشر کردم و ۱۳ جلد دست ناشر دارم!

سه کتاب دیگر هم امسال توسط نشر کیان‌افراز به چاپ رساندم؛ یکی از آن‌ها «کاربردهای نمایش» است که سال‌ها قبل چاپ شده بود و اکنون تجدید چاپ شده است. کتاب دیگر «نقاب و نمایش» است که کتابی است در «روان‌درمانی از طریق نمایش». عنوان کتاب دیگرم «آتول فوگارد» است که در واقع یک جلد از ...

|